Jak začít hrát hokej ?

O hokeji

Hokej je nejrychlejší kolektivní hra na světě. Celkem hokej hraje po celé planetě více jak 2 milióny chlapců a dívek. Hra je založena na týmové spolupráci, disciplíně a rychlosti. Jakmile hráč vstoupí poprvé na led, začne se učit dovednosti a bude ho to bavit.

Hokej je nádherná hra na dívání, ale ještě lepší je hokej hrát. Český svaz ledního hokeje vás vítá ve světě ledního hokeje.

Jak začít hrát hokej?

Český svaz ledního hokeje nabízí program, který je ideální pro začátečníky. Program Pojď hrát hokej, naučí děti základní dovednosti v nesoutěživé atmosféře. Hokej učíme děti v pozitivním prostředí, zábavnými metodami, tak, aby se na tréninky těšili.

Proč začít hrát hokej?

Důvodů je mnoho. Naučím se bruslit, získám sílu, vytrvalost, rychlost, zlepším koordinaci. Zvýším si sebevědomí, naučím se soupeřit a osvojím si pravidla fair play. Naučím se zvládat i mnoho dalších sportovních aktivit jako je běhání, skákání, speciální obratnost, plavání.
Hry jako je fotbal, basketbal, florbal, hokejbal a další jsou běžnými sporty, kterým v tréninku věnujeme pozornost, doplňujeme tak hokejové dovednosti a rozvíjíme všestrannost.

Nejdůležitější je však zábava, kterou hokej poskytuje.

Dovednosti, které se naučím, podpoří to, co se učím doma a ve škole. Týmová spolupráce, rozdělení úkolů, vzájemná podpora, to jsou vlastnosti, které uplatním ve svém životě. Pravidla fair play a respekt vůči ostatním patří mezi základní hodnoty v rámci ČSLH. ČSLH se snaží neustále tyto hodnoty propagovat, jak mezi hráči, funkcionáři, rozhodčími, tak i rodiči a fanoušky. Děti se učí mnoha novým a zábavným dovednostem.
Hokej je nejrychlejší týmová hra.

Hokej je kolektivní sport.

Být součástí mužstva je nádherný pocit. Hokejisté jsou kamarádi a učí se zároveň disciplíně a zodpovědnosti, hráči musí spolupracovat a vzájemně se podporovat.

Hokej je bezpečná hra.

Žákovský hokej není profesionální kontaktní sport. V žákovských kategoriích se nehraje do těla, ke zranění dochází jen velmi zřídka. Hráči jsou oblečeni do kvalitní výzbroje, která je ochrání. Výzbroj se dá pořídit i za velice rozumnou cenu

Hokej baví celou rodinu.

Hokej je nádherný sport na dívání a fandění, během zápasů je mnoho příležitostí poznat nové lidi a spřátelit se. Hokej hrají holky i kluci. I rodiče si hokejové zápasy svých dětí užívají, přátelí se a společně fandí...