Muži A vs Farmáři Trstěnice

Datum a čas konání: 25.11.2017 16:30

Rodičovské desatero

1. Bavte se hokejem, uvědomte si, že Váš potomek chodí na hokej pro svou zábavu, nikoliv primárně pro Vaší.

2. Nechte kluky dělat také jiné pohybové aktivity než je hokej. Hokejka v ruce od rána do večera neznamená cestu do NHL, ale spíše na orthopedii.

3. Poskytněte synovi dostatek prostoru na regeneraci, přesun z hokejového tréninku rovnou na trénink fotbalový zdraví dítěte prospět nemusí. Nenarušujte docházku na tréninky a utkání (svátky, narozeniny, chata, lyže atd.).

4. Dbejte na zdraví svých potomků, doléčujte řádně zranění, nemoci i drobná nachlazení.

5. Kupujte co nejlehčí výstroj, vyvarujte se nákupu chráničů, které vydrží synovi dalších 5 let. Nenoste dítěti veškerou výstroj.

6. Důvěřujte trenérovi, nedávejte synovi pokyny v rozporu s pokyny trenéra, nesnižujte trenérovu autoritu. Nezasahujte do činnosti trenéra při tréninku a utkání. Nevynucujte si zařazení svého syna do sestavy.

7. V každém řádně fungujícím týmu platí nějaká pravidla, dodržujte je (nechoďte do kabiny a na střídačku během tréninku a zápasu, choďte na zápasy a tréninky včas, nepokřikujte na syna při zápase nebo tréninku, omlouvejte předem absence atp.).

8. Pokud máte výhrady k fungování klubu, řešte je (s vedením či trenérem). Pokřikování za stadionem nikomu neprospěje a nic nevyřeší. Od trenéra však očekávejte maximálně informaci k výkonnosti Vašeho syna, nikoliv k tomu, proč ten či onen hráč hraje či nikoliv.

9. Příspěvky nejsou akcie. V drtivé většině klubů pokrývají výhradně část nákladů na ledovou plochu, nikoliv mzdy trenérů...

10. Pokud patříte mezi aktivnější rodiče, kteří se snaží synovi poradit s tréninkem, přečtěte si raději nějakou odbornou literaturu.

4. Farmáři Trstěnice 3 10:21 3

HC Čerti Ostrov

Jan Stoklásek

Jiří Bečvář