So 19.9.2020 17:00

So 17.10.2020

So 24.10.2020

PO ZÁSLUZE POTRESTÁNI

Po sportovně velmi úspěšné uplynulé sezoně, kdy se například náš tým dorostu probojoval do nadstavbové části soutěže o postup do extraligy této kategorie (nejvyšší soutěž ČR) a tým mužů zvítězil v základní části Krajské ligy mužů ve společné regionální skupině západ (Karlovarský kraj a Plzeňský kraj) jsme měli do konce května možnost ucházet se o účast ve II. lize ČR (třetí nejvyšší soutěž ČR). Od Českého hokeje jsme měli možnost získat právo účasti a pak stačilo „pouze“ zajistit vyrovnaný rozpočet. Protože jsme samozřejmě jako malý klub finančně odkázáni na pomoc partnerů a veřejnoprávního sektoru, udělalo vedení klubu v čele s novým předsedou Davidem Speierlem v uplynulých měsících vše proto, aby se tento projekt podařil. Mimo spousty jednání s možnými partnery ze soukromého sektoru, požádal klub o pomoc a podporu také Karlovarský kraj a město Cheb.

Proč potřebuje hokejový klub druhou ligu? Jak to pomůže mládeži? To jsou otázky, které mohou nezasvěcené členy a další příznivce klubu napadat. Odpověď je jednoznačná: potřebujeme druhou ligu jako sůl, právě kvůli mládeži. Vlajkovou lodí každého klubu je hlavní tým, a to je většinou až v kategorii mužů. Do této kategorie směřují všichni, věk prostě nezastavíte. Již od šeti let vychováváme mládež, učíme je přesně to, co budou potřebovat v dospělém hokeji. Ti nejlepší hokejisté ve svých kategoriích odcházejí do vyšších soutěží, především do karlovarské Energie. V juniorském věku se „láme“ chleba, zda se prosadí v profesionálním hokeji. Devadesáti devíti procentům se to nepovede, a právě zde se otevírá prostor pro ty „neúspěšné“. Úroveň druhé ligy, ale i ta krajská soutěž je právě pro takové hráče tím nejlepším cílem a zde se uzavírá kruh. Naši odchovanci pak mají kde hrát a mají se kam vracet: do druhé ligy. V opačném případě se poohlížejí po klubech mimo region, odkud se již nevracejí zpět do Chebu, protože jsou ve věku, kdy zakládají rodiny a formují si život „dospěláka“. Výsledky loňské sezóny (udržení varské Energie v Extralize a postupu HC Baníku Sokolov do Chance ligy) tak přímo nabízely možnost hokejovému rozkvětu v Karlovarském kraji.

Bohužel se ve čtvrtek definitivně rozpadla naděje o tomto snu, kdy na zasedání chebského zastupitelstva představitelé našeho města odložili hlasování o finanční podpoře na září, kdy předtím rada města žádost nedoporučila zastupitelstvu schválit. Bohužel tak svým výrokem zmařili i možnou podporu Karlovarského kraje, který byl velkou částkou připraven účast ve II. hokejové lize podpořit s tím, že jejich podpora je současně podmíněná i podporou od města Chebu.

Zbývá jen otázka: Jaké myšlenky vedly chebské radní a zastupitele k takovému rozhodnutí, když podpořili pouze jeden klub a další dvě žádosti neprojednali. Na zastupitelstvu totiž projednávali žádosti tří klubů na aktuální projekty, které si vybojovali možnost účasti ve vyšších celostátních ligách. Kromě našeho klubu podali žádosti také fotbalisté FK Hvězdy Cheb a stolní tenisté KST Cheb.

Musíme tedy dále bojovat o větší finanční podporu pro chebský sport a zde se naskýtá úvaha: Jaký Cheb to tedy vlastně chceme??? Bez kvalitních a spořádaných mladých lidí, kteří vidí ve svém městě dobré možnosti pro svůj život, jako možnost vzdělání, zaměstnání, kvalitní sportovní a kulturní vyžití??Budeme tedy znovu svědky toho, kdy mládež odchází do okolních měst za lepšími podmínkami s tendencí budoucího života mimo Cheb? Budeme tedy také nadále sledovat FB příspěvky pana starosty o tom, jak importovaní občané odhazují papírky po chodnících a nehodlají se přizpůsobit našemu řádu a neuděláme jiné kroky proto, aby takových věcí spíše ubývalo?

27.08.2020 Sofian Lisicyn (12)
30.08.2020 Radek Egan (11)

Posledních 30 dnů: 4213 | Posledních 7 dnů: 1633 | Poslední den: 315