HC Klatovy vs Muži A

Datum a čas konání: 28.9.2019 17:00
Místo: Klatovy

Multisportovní turnaj

Minulý týden ve středu pořádal klub HC STADION CHEB multisportovní turnaje starších a mladších žáků. Fotografie ZDE. Každý z turnajů byl trochu odlišný, ale pointu měly oba dva stejnou. A to porovnat se v různých disciplínách se svými vrstevníky. Multisportovní turnaj Mladších žáků začal brzo ráno na zimním stadionu a vyvrcholil odpoledne na hřišti 4. základní školy v Hradební ulici. Hned po skončení turnaje vystřídali své mladší kolegy Starší žáci, kteří soupeřili až do večerních hodin.
Multisportovní turnaj mladších žáků se skládal vyloženě z týmových sportů. Mladí hokejisté se poměřili na ledě a následně na hřišti ve fotbale a házené. Turnaje se zúčastnily 3 týmy: HC Čerti Ostrov, HC Tachov a naši kluci.
První utkání jsme těsně prohráli po napínavém boji 0:1 s Tachovem. Proti druhému soupeři z Ostrova už naši kluci nenechali nic náhodě a radovali se z prvních branek v nové sezóně. Zvítězili vysoko 6:1. „Na první zápasy sezóny to vypadalo poměrně slušně, byl jsem s výkonem hráčů spokojen. Jen škoda, že jsme proti Tachovu nevstřelili žádný gól a naopak po breakové situaci Tachova jsme obdrželi jediný gól. S Ostrovem jsme si vedli mnohem lépe. Myslím, že jsme mohli proměnit i některé další situace.“ Dodává trenér domácích Pavel Hlavatý.
Další na řadu přišel turnaj v házené. Nejprve se Chebští hokejisté opět gólově proti Tachovu neprosadili a podlehli mu 0:3. Následně si zpravili chuť s Ostrovem, který opět porazili, tentokrát s čistým štítem 4:0. „Klukům od letní přípravy stále dokola opakuji, že musejí hrát krátké nahrávky a důležitý je pohyb bez míče. Proti Tachovu tohle vůbec nefungovalo a zaslouženě připadli 2 body soupeři. S Ostrovem jsme se už rozkoukali, kluci byli více v pohybu a hned to bylo znát i na hře.“ , řekl Pavel Hlavatý.
Posledním kláním bylo utkání ve fotbale. „Fotbal klukům jde velice dobře, takže jsem očekával, že dvakrát zvítězíme.“ Sdělil před začátkem trenér domácích. Bohužel se jeho slova nenaplnila, protože hned první zápas proti Tachovu skončil bez branek. V posledním zápase celého multiturnaje Chebáci porazili Ostrov.
V celkovém pořadí se sečetly výsledky všech disciplín dohromady. Zlaté medaile si z Chebu po zásluze odvezli hokejisté HC Tachov, stříbrná placka cinkla HC STADIONU CHEB a bronzové placky si odnesli mladíci z Ostrova.

Kolem druhé hodiny odpoledne vystřídali mladší žáky jejich starší kolegové. Po odhlášení soupeře z Tachova se turnaje zúčastnili týmy - hokejisté HC STADION CHEB a HC Čerti Ostrov a fotbalisti z FK Hvězda Cheb. Multisportovní turnaj tentokrát zahrnoval dva kolektivní sporty (fotbal a házenou) a 3 individuální disciplíny, které se hodnotily bodově. Nejvíce bodů získal vždy tým s nejvyšším průměrem. Soutěžilo se ve trojskoku sounož, v šestiskoku a v hodech na koš, kde každý hráč měl tři pokusy.
Chebští hokejisté vstoupili do turnaje v házené vysokou porážkou s fotbalisty 10:2. A ani proti Ostrovu se jim nevedlo o moc lépe, podlehli 1:5. Ve fotbale mile překvapili, když fotbalistům podlehli pouze o dvě branky. Nicméně poté nestačili ani na Ostrov (0:4) a v kolektivních sportech nezaznamenali ani bod. „Hned po prvním poločase házené jsem byl rozezlen výkonem celého týmu. Vypadalo to, jako kdyby si to přišli odchodit.“ Zlobil se trenér domácích. „Až ve druhém poločase s Ostrovem to vypadalo konečně poměrně slušně. Ve fotbale mě ovšem mile překvapili výkonem proti Chebským fotbalistům. Ovšem hned v dalším utkání s Ostrovem se výkon ubral zase spatným směrem.“, doplnil trenér Hlavatý.
V individuálních disciplínách se našim vedlo mnohem lépe. V hodech na koš byli úspěšní a vůbec nejlepší byli v šestiskoku. Naopak v trojskoku sounož se moc nedařilo a kluci měli vůbec nejmenší průměr. „Individuální disciplíny se nám vydařily mnohem lépe. Jen mě zaráží to, že v šestiskoku jsme průměrově byli o parník lepší než ostatní a naopak v trojskoku na opačné straně. Přitom je to obojí odrazová síla.“, zhodnotil trenér.
Nakonec si prvenství v multisportovním turnaji Starších žáků vybojovali fotbalisté FK Hvězda Cheb, druhé místo si domů vezou hokejisté z Ostrova a třetí příčka patří HC STADION CHEB.

Jak celou akci zhodnotil šéftrenér mládeže Pavel Hlavatý: „Oba dva turnaje se vydařily, i slunečné odpoledne vyšlo. Kluci a děvčata si užili fajnový sportovní den, kde se poměřili i jiných sportech, než je pouze hokej. Všeobecně je tohle velice důležitá věc, protože děti jsou už od mala zaměřený na sport jednostranně. Je potřeba mít komplexní všestranné sportovce. Každý sport či disciplína má v sobě něco, co pomůže i u dalšího sportu. Jsem rád, že se multisportovní turnaje povedly zorganizovat. Myslím, že to byl vydařený den. Po sportovní stránce jsem velice spokojen s výkonem mladších žáků, kde to bylo poměrně vyrovnané. Naopak o starších žácích tohle říci nemohu“.

8. HC Tachov/M.L. 1 4:5 0

HC Tachov/M.L.

Michal Maydl

Pavel Hlavatý