HC Klatovy vs Muži A

Datum a čas konání: 28.9.2019 17:00
Místo: Klatovy

Hokej v CHEBU

Přesně před týdnem v pátek zajíždělo naše Áčko do Klášterce k prvnímu přípravnému zápasu této sezony a muselo se vypořádat z šesti omluvenkami od hráčů základního kádru. Zbytek statečných se ani ne s třemi kompletními řadami a záskokem juniorů ale vypořádal se situací bravurně a ještě v polovině poslední třetiny zněl stav nerozhodně 3:3. Bohužel se v této rozhodující fázi ozval stálý neduh některých aktérů našeho teamu a svou nedisciplinovanou hrou a zbytečnými vyloučeními oslabili de facto na zbytek utkání své spoluhráče, na 4 minuty dokonce i do oslabení tři proti pěti, což už samozřejmě nešlo „přežít“. Soupeř této nabídky rád využil a doprovodil náš tým prohrou 3:6 do autobusu. Velkou útěchou byl bravurní výkon brankáře Jana Mráze, který po celé utkání doslova čaroval a držel celé utkání naše šance na dohled.

V neděli se na chebském zimáku vařil led, nejdříve se dopoledne na domácím ledě střetli muži našeho a týmu k dalšímu přípravnému utkání s Aligátory z Hoechstadtu (německá oberliga – 3. nejvyšší soutěž SRN) a prověřili už po druhé naše borce před začátkem sezony. Polovinu zápasu vyrovnané utkání pak rozhodl faktor o hodně širšího kádru soupeře a několik rozdílových borců, kteří naopak od našich opor vzali roli na sebe a rozhodli pěti trefami utkání ve svůj prospěch zejména v přesilovkách. V naší brance nastoupil chebský odchovanec teprve šestnáctiletý Martin Halada a zhostil se své pozice na výbornou. Celé utkání podával solidní výkon, nicméně pěti brankám soupeře zabránit nedokázal. Jediný gól domácích tak zaznamenal další náš odchovanec Jiří Strecker po parádní akci a přípravě Jana Strýčka.

Odpoledne pak do Chebu zavítal novopečený prvoligový soused Baník Sokolov a utkal se s Tygry z Bayreuthu, aktér německé DEL2 (druhá nejvyšší soutěž SRN. Zhruba 430 diváků shlédlo zajímavé a kvalitní hokejové utkání, které skončilo po základní hrací době i po následném prodloužení

smírným výsledkem 4:4. Po nájezdech byl pak šťastnější soupeř a odvezl si tak z Chebu vítězství. Velmi pěknou kulisu jak při dopoledním i odpoledním utkání udělali v obou případech fanoušci hostů ze sousedního Německa, kteří ve velmi početných skupinách dorazili do Chebu a podpořili své týmy oděni do klubových barev svými chorály. Velmi přátelský byl i jejich zájem o upomínkové předměty i našeho klubu, plakáty ze zápasu, dresy, puky atd.

Při utkání jsme i vyzpovídali některé chebské diváky, jak se jim utkání a atmosféra vyšší hokejové ligy líbí a zdali by uvítali něco podobného i ve svém městě. Odpovědi zněli naprosto jednoznačně: ANO!

Video připravujeme.

8. HC Tachov/M.L. 1 4:5 0

HC Tachov/M.L.

Michal Maydl