Mládež "jede" naplno

Mládežnické celky HC STADION CHEB mají již pár týdnů letní „dřiny“ za sebou. Pět kategorií pod vedením hlavních trenérů se schází 3-4 týdně, na různých sportovištích k tréninkovým jednotkám, aby se připravili na nadcházející sezónu 2020/2021. Využívají venkovní i vnitřní sportoviště ve všech částech Chebu. Každá kategorii navštěvuje 1x v týdnu tělocvičnu na 6. základní škole, dále také venkovní hřiště na 6. ZŠ a travnaté hřiště v Hájích. Starší kategorie navštěvují také atletický areál na Krajince, v případě nepříznivého počasí využijí zázemí velké haly zimního stadionu. „Chceme, aby letní příprava byla co nejpestřejší a hlavně zábavná pro všechny naše kategorie. U těch nejmenších jde převážně o hry a soutěže, chceme, aby se se děti na tréninky těšily a bavilo je to“, prozradil šéftrenér mládeže Pavel Hlavatý.

Mladší a starší žáci trénují 4x týdně. Tyto dvě kategorie mají tréninky trochu náročnější, než jejich mladší kolegové. Každá TJ je zaměřena na něco jiného. Převážně jde o obratnost, agility a sílu. Občas zapojíme i nějakou tu vytrvalost, která je k hokeji také nutná. „Myslím si, že kluky a holky tréninky baví. Chodí v hojném počtu, což mě těší. Snažíme se zaměřovat na správné provedení cviků. Zároveň chci, aby letní příprava byla dost pestrá a proto každý trénink tvoří minimálně 30 minut nějaká hra, aby se u hráčů rozvíjelo herní myšlení.“, dodává Hlavatý.
Děti si velmi oblíbily hru „brannball“, která je na způsob bassebalu či softballu, ale je více běhací a je v ní zapojeno více hráčů. Samozřejmě také hrajeme fotbal, basketbal, házenou, rugby nebo ultimate frisbee a další hry. V červnu čeká na tyto kategorie i dvakrát inline hokej nebo hokejbal. Navíc se starší žáci utkají ve fotbalovém utkání s fotbalisty FK Hvězda Cheb. Vyvrcholením dvouměsíční letní dřiny bude společné víkendové soustředění v Perninku. Zde bude na kluky a holky čekat řada soutěží a celodenní pěší túra. „Věřím, že si užijeme fajnový víkend a stmelíme partu, abychom v sezóně všichni táhli za jeden provaz.“, řekl trenér Hlavatý.

Tréninky 2. třídy a přípravky jsou pod taktovkou hlavního trenéra Miroslava Marka a jeho asistentů Otakara Žemličky a Michala Flaksy. Tréninky naší nejmenší kategorie jsou zaměřeny na základní pohybové dovednosti s využitím různých her a soutěží.
V rámci teambuildingu se tým vydal minulou sobotu na výšlap na Zelenou horu za účasti rodičů. Odměnou za tento výlet bylo opékání buřtů. Akce sklidila velký úspěch.
„Pozitivně hodnotím vysokou účast trénujících dětí, pozitivitu a nadšení.“ dodává hlavní trenér.

Třetí a čtvrtá třída zahájila letní přípravu po vedením hlavního trenéra Jakuba Truhláře. Také tato třída má pestré tréninky na třech různých sportovištích. „Letní příprava je formou her a závodů. Důležitá je koordinace pohybu a odrazová síla. Tréninků se účastní pravidelně 12-14 dětí. Postupem času přidáváme náročnější prvky obratnosti a her. Zatím jsem s přístupem dětí k tréninkům velmi spokojený. To samé mohu říct i o docházce.“ říká Jakub Truhlář.

Ročník 2010 neboli 5. třídu má opět na starost, tak jako v loňské sezóně, hlavní trenér Pavel Vápeník. Tréninků se účastní zhruba 10 dětí a to komentuje i trenér: „Byl bych rád, kdybychom se scházeli ve větším počtu. Na druhou stranu děti makají naplno, s čímž jsem spokojen. Tréninky jsou zaměřené na koordinaci pohybu, obratnost a posilování vlastní vahou. Všechna cvičení probíhají ve formě závodů či soutěží. Velkou část tréninku věnujeme hrám jako fotbal, basketbal či házena. I tuto kategorii čeká vyvrcholení letní přípravy v podobě víkendového soustředění na Bublavě, které na ně čeká první červencový víkend.“

Na své si přijdou i brankáři, kteří mají v průběhu letní přípravy 4 speciální brankářské tréninky pod vedením Jana Špírka. Tréninky jsou zaměřené na rychlost reakce, sílu středu těla a reflexy, které gólmani v sezóně potřebují nejvíce.

9. HC Tachov 20 72:154 15

HC Rokycany

Pavel Hlavatý

David Troška