Česky Deutche

HC STADION CHEB

Vítejte na stránkách hokejového klubu
HC STADION CHEB
www.hcstadioncheb.cz

Příští zápas

Muži A vs HC DS Č.Budějovice

Datum a čas konání: 19.9.2020 17:00
Místo: Cheb

Letní příprava mládeže je za námi. Jaká byla?

Letní příprava mládeže je za námi. Jaká byla?

Tento týden končí desetitýdenní letní příprava všem mládežnickým kategoriím Stadionu Cheb.

Všechny ročníky si vyzkoušely velké množství her, ale i náročnějších cvičení ke zdokonalení svých obratnostních, silových, rychlostních a vytrvalostních schopností. Samozřejmě také nemůžeme opomenout rozvoj herního myšlení v různých kolektivních hrách.

Všechny kategorie se scházely poměrně v hojném počtu, kde absolvovaly okolo 30 tréninkových jednotek různě zaměřených. Občas více her, občas více dřiny, ale všechno musí být v nějaké balanční rovině,“ říká hlavní trenér mládežnických kategorií. Mládežníci k tréninkovým jednotkám využívali převážně tři areály – tělocvičnu a hřiště na 6. základní škole a travnaté hřiště Na Hájích.

Mladší a starší žáci trénovali čtyřikrát týdně v rozmezí 60 - 90 minut na různých sportovištích. Celkem absolvovali 37 tréninků. Navíc obě kategorie sehráli fotbalové utkání proti svým vrstevníkům z FK Hvězda Cheb. Ke konci přípravy se vydali na víkendové soustředění v Perninku, které se náramně vydařilo. Rozloučit s letní přípravou se přišli do lanového parku Na Krajince, kde posléze byli pozváni i rodiče na podvečerní grilování.

Během tréninků se hodně hrálo, aby kluci a holky rozvíjeli své herní myšlení. Také si několikrát pořádně mákli, což k hokeji prostě patří. „Myslím, že naše příprava byla povedená a velmi pestrá. Chtěl jsem, aby to všechny bavilo. Osobně jsem s letní přípravou spokojený, kluci se snažili na sobě pracovat, což bylo vidět v porovnání vstupních a výstupních testů. Nemůžu ani opomenout docházku, která byla skvělá, popravdě až nad mé očekávání,“ hodnotí přípravu Hlavatý.

Teď na kluky a holky čeká 5 - 6 týdenní volno, které vyplní individuální tréninkový plán. Plán je k dispozici na facebookové stránce HC Stadion Cheb (pro členy) a také na whatsappových skupinách z 1.července. „Všem přeji hezké prázdniny, ať si užijí volno, než na to v srpnu vlétneme. Budu moc rád, pokud si každý alespoň třikrát v týdnu najde nějakou tu hodinu na individuální trénink. Je to potřeba k udržení kondice,“ dodává. Chceme, aby nikdo úplně nelenošil a budeme rádi za zpětné vazby ve formě videí na FB či whatsapp.

Ve čtvrtek ukončila letní přípravu i pátá třída vedená hlavním trenérem Pavlem Vápeníkem. Jeho svěřenci trénovali třikrát týdně, tak jako ostatní kategorie, na různých sportovištích, aby byla letní příprava pestrá. V přípravě se kluci a holky zaměřovali na posilování vlastní vahou, obratnost a koordinaci pohybu. Samozřejmě všechno bylo směřováno do her a štafet. Tréninků se účastnilo okolo deseti dětí. Na úplný závěr přípravy páťáci odcestují na víkendové soustředění na Bublavě.

Třetí a čtvrtá třída vedená Jakubem Truhlářem ukončila letní přípravu koncem školního roku. „Celá příprava byla víceméně formou hry, rozvíjení koordinace a obratnosti. Nemůžu opomenout ani rozvoj týmového ducha,“ říká hlavní trenér. Tento tým trénoval třikrát týdně a využíval umělé hřiště, tělocvičnu a travnaté hřiště. Tréninků se hráči účastnili v poměrně hojném počtu. „Za letní přípravu musím kluky pochválit, byla od nich dobře odpracovaná. Na závěrečném tréninku jsme poměřili síly ve fotbale proti rodičům,“ dodává Jakub Truhlář.

Tréninky druhé třídy a přípravky probíhaly od 27. dubna do 2. července. Celkem bylo na programu 29 jednotek po 60 minutách a jeden čtyřhodinový výšlap a jednou návštěva lanového centra. V rámci letní přípravy byla využita velká rozmanitost dostupných sportovišť - plovárna Dřenice, hřiště Háje,  venkovní hřiště 6. ZŠ,  tělocvična 6. ZŠ, velká plocha zimního stadionu,  turistický výšlap a lanové centrum. Průměrný počet trénujících dětí byl okolo sedmnácti. Všechny tréninkové jednotky byly zaměřeny na základní pohybové dovednosti s využitím různých her a soutěží. Závěrem velmi pozitivně hodnotím vysokou účast trénujících dětí, nasazení a nadšení. Velkou radost mám z kamarádského kolektivu, který nám v této kategorii vzniká,“ byl spokojen trenér Miroslav Marek.

 

Prázdninová soutěž o nejlepší video z individuálního tréninku:

  • Natoč video z tvého individuálního prázdninového tréninku. Může se jednat o jednotlivce, sourozence, ale i to, když se sejdeš se spoluhráči a společně si zatrénujete.

  • Video musí mít minimální délku 1 minutu, nejlépe sestříhat krátké ukázky

  • Musí obsahovat alespoň 7 prvků různého cvičení.

  • Kreativitě se meze nekladou.

  • Následně nahraj video na facebookovou stránku HC Stadion Cheb (pro členy) pod příspěvek o prázdninové soutěži (whatsapp skupiny se nepočítají)

  • Trenéři následně vyhodnotí a ocení 3 nejlepší videa.

  • Soutěž trvá do 9.srpna 2020.

  • Poznámka.: Do soutěže neřadíme videa, která vznikla během koronavirové pauzy.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. Muži A 0 0:0 0
2. BK Havlíčkův Brod 0 0:0 0
3. HC DS Č.Budějovice 0 0:0 0
4. HC Klatovy 0 0:0 0
5. HC Kobra Praha 0 0:0 0
6. HC Příbram 0 0:0 0
7. HC Tábor 0 0:0 0
8. IHC Králové Písek 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Hráč měsíce

Žádní hráči v týmu.

Nejbližší narozeniny

08.08.2020 Pavel Hlavatý (27)
11.08.2020 Daniel Kubík (16)
15.08.2020 Čestmír Bruštík (31)
22.08.2020 Jakub Lipták (14)
23.08.2020 Karel Brtník (14)

Najdete nás na Facebooku

Město CHEB MŠMT Karlovarský kraj Živý kraj Ondálek AQUAFORUM Františkovy Lázně TOR Cheb DESI Turistik

Počet návštěv: 260615
Posledních 30 dnů: 3409 | Posledních 7 dnů: 980 | Poslední den: 138

© 2020 HC STADION CHEB | Všechna práva vyhrazena | info@hcstadioncheb.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne