Muži A vs HC DS Č.Budějovice

Datum a čas konání: 19.9.2020 17:00
Místo: Cheb

Letní příprava mládeže je za námi. Jaká byla?

Tento týden končí desetitýdenní letní příprava všem mládežnickým kategoriím Stadionu Cheb.

Všechny ročníky si vyzkoušely velké množství her, ale i náročnějších cvičení ke zdokonalení svých obratnostních, silových, rychlostních a vytrvalostních schopností. Samozřejmě také nemůžeme opomenout rozvoj herního myšlení v různých kolektivních hrách.

Všechny kategorie se scházely poměrně v hojném počtu, kde absolvovaly okolo 30 tréninkových jednotek různě zaměřených. Občas více her, občas více dřiny, ale všechno musí být v nějaké balanční rovině,“ říká hlavní trenér mládežnických kategorií. Mládežníci k tréninkovým jednotkám využívali převážně tři areály – tělocvičnu a hřiště na 6. základní škole a travnaté hřiště Na Hájích.

Mladší a starší žáci trénovali čtyřikrát týdně v rozmezí 60 - 90 minut na různých sportovištích. Celkem absolvovali 37 tréninků. Navíc obě kategorie sehráli fotbalové utkání proti svým vrstevníkům z FK Hvězda Cheb. Ke konci přípravy se vydali na víkendové soustředění v Perninku, které se náramně vydařilo. Rozloučit s letní přípravou se přišli do lanového parku Na Krajince, kde posléze byli pozváni i rodiče na podvečerní grilování.

Během tréninků se hodně hrálo, aby kluci a holky rozvíjeli své herní myšlení. Také si několikrát pořádně mákli, což k hokeji prostě patří. „Myslím, že naše příprava byla povedená a velmi pestrá. Chtěl jsem, aby to všechny bavilo. Osobně jsem s letní přípravou spokojený, kluci se snažili na sobě pracovat, což bylo vidět v porovnání vstupních a výstupních testů. Nemůžu ani opomenout docházku, která byla skvělá, popravdě až nad mé očekávání,“ hodnotí přípravu Hlavatý.

Teď na kluky a holky čeká 5 - 6 týdenní volno, které vyplní individuální tréninkový plán. Plán je k dispozici na facebookové stránce HC Stadion Cheb (pro členy) a také na whatsappových skupinách z 1.července. „Všem přeji hezké prázdniny, ať si užijí volno, než na to v srpnu vlétneme. Budu moc rád, pokud si každý alespoň třikrát v týdnu najde nějakou tu hodinu na individuální trénink. Je to potřeba k udržení kondice,“ dodává. Chceme, aby nikdo úplně nelenošil a budeme rádi za zpětné vazby ve formě videí na FB či whatsapp.

Ve čtvrtek ukončila letní přípravu i pátá třída vedená hlavním trenérem Pavlem Vápeníkem. Jeho svěřenci trénovali třikrát týdně, tak jako ostatní kategorie, na různých sportovištích, aby byla letní příprava pestrá. V přípravě se kluci a holky zaměřovali na posilování vlastní vahou, obratnost a koordinaci pohybu. Samozřejmě všechno bylo směřováno do her a štafet. Tréninků se účastnilo okolo deseti dětí. Na úplný závěr přípravy páťáci odcestují na víkendové soustředění na Bublavě.

Třetí a čtvrtá třída vedená Jakubem Truhlářem ukončila letní přípravu koncem školního roku. „Celá příprava byla víceméně formou hry, rozvíjení koordinace a obratnosti. Nemůžu opomenout ani rozvoj týmového ducha,“ říká hlavní trenér. Tento tým trénoval třikrát týdně a využíval umělé hřiště, tělocvičnu a travnaté hřiště. Tréninků se hráči účastnili v poměrně hojném počtu. „Za letní přípravu musím kluky pochválit, byla od nich dobře odpracovaná. Na závěrečném tréninku jsme poměřili síly ve fotbale proti rodičům,“ dodává Jakub Truhlář.

Tréninky druhé třídy a přípravky probíhaly od 27. dubna do 2. července. Celkem bylo na programu 29 jednotek po 60 minutách a jeden čtyřhodinový výšlap a jednou návštěva lanového centra. V rámci letní přípravy byla využita velká rozmanitost dostupných sportovišť - plovárna Dřenice, hřiště Háje,  venkovní hřiště 6. ZŠ,  tělocvična 6. ZŠ, velká plocha zimního stadionu,  turistický výšlap a lanové centrum. Průměrný počet trénujících dětí byl okolo sedmnácti. Všechny tréninkové jednotky byly zaměřeny na základní pohybové dovednosti s využitím různých her a soutěží. Závěrem velmi pozitivně hodnotím vysokou účast trénujících dětí, nasazení a nadšení. Velkou radost mám z kamarádského kolektivu, který nám v této kategorii vzniká,“ byl spokojen trenér Miroslav Marek.

Prázdninová soutěž o nejlepší video z individuálního tréninku:

• Natoč video z tvého individuálního prázdninového tréninku. Může se jednat o jednotlivce, sourozence, ale i to, když se sejdeš se spoluhráči a společně si zatrénujete.

• Video musí mít minimální délku 1 minutu, nejlépe sestříhat krátké ukázky

• Musí obsahovat alespoň 7 prvků různého cvičení.

• Kreativitě se meze nekladou.

• Následně nahraj video na facebookovou stránku HC Stadion Cheb (pro členy) pod příspěvek o prázdninové soutěži (whatsapp skupiny se nepočítají)

• Trenéři následně vyhodnotí a ocení 3 nejlepší videa.

• Soutěž trvá do 9.srpna 2020.

• Poznámka.: Do soutěže neřadíme videa, která vznikla během koronavirové pauzy.

08.08.2020 Pavel Hlavatý (27)
11.08.2020 Daniel Kubík (16)

Posledních 30 dnů: 3409 | Posledních 7 dnů: 980 | Poslední den: 138