HC Kobra Praha

HC Příbram

So 19.9.2020 17:00

HC Příbram8

Jarda Vašíček: Náš start byl ustrašený, tlak okolí byl obrovský, ale nenechali jsme se zviklat

Sedm kanadských bodů za dva góly a pět asistencí si připsal během šesti zápasů nedohrané sezony útočník našeho áčka Jaroslav Vašíček.

Rodák z Karlových Varů měl ve svých 20 letech před příchodem do kádru Stadionu již něco v dospělém hokeji odehráno. Konkrétně 22 zápasů za druholigový Most, a 16 duelů dokonce za Kadaň v první lize. Jako osmnáctiletý. Potom sezonu absentoval, respektive hrál pouze kraj za Nejdek, kde jsme si ho našli my.

Jak hodnotí již skončenou druholigovou „minisezonu“? „Náš start byl z mého pohledu trošku ustrašený, nátlak na nás byl ze všech stran obrovský. Hromady lidí či stránek psaly, že budeme poslední v naší skupině, a to taky nepomohlo. Možná se to odrazilo i na těch prvních třech zápasech. Důležitý faktor byl také, že jsme si nejdřív museli tzv. ohrát daný systém, co po nás trenér chtěl, a to se podařilo až v prvním vyhraném zápase,“ říká Jaroslav Vašíček.

Který zápas útočníkovi Stadionu nejvíce utkvěl v paměti? „Rozhodně asi každý z nás řekne Havlíčkův Brod a neuvěřitelná výhra na ledě lídra. Ty emoce, co jsem zažil ten zápas, byly úžasné, takové jsem nezažil od návratu do Čech. Pro mě jednoznačně nejlepší zápas, co jsem za poslední roky hrál,“ má jasno.

Jak hodnotí své vlastní výkony na ledě a svůj přínos chebskému týmu? „Částečně spokojený jsem. Podařilo se mi stabilizovat svůj výkon, abych hrál konzistentně. To byl můj velký problém v předešlých letech. Na druhou stranu je přede mnou ještě obrovský kus práce. To rozhodně,“ ví dobře pracovitý hráč, který nastupoval s číslem 87.

Z outsidera soutěže se brzy stalo velké překvapení druhé ligy, v čem byla hlavní síla Stadionu? „Podle mého názoru to byla týmová práce, parta. Především ale trpělivost a umění jít dál a odrazit se k lepším výkonům. Nesekli jsme se po třech porážkách na místě, ale šli jsme dál a v tom je největší krása týmového sportu,“ poukazuje Jaroslav Vašíček.

Tři roky hrál juniorské soutěže v zámoří, jak byl spokojen s podmínkami nového účastníka druhé ligy? „Já jsem typ člověka, který na zázemí a podmínkách vyloženě nestaví. Vše se dá vylepšovat, to rozhodně, ale pro mě letošní sezóna (ačkoliv trvala jen chvíli) byla velmi úspěšně zorganizována. Naše vedení odvádělo velmi dobrou práci, udrželi velmi férové a ´motivační´ prostředí, tudíž jsme se s klukama poháněli dopředu navzájem. Vždycky se nám snažili vycházet vstříc a moc jim děkuji, dostal jsem chuť do hokeje, kterou jsem dlouhou dobu hledal. Nemluvě o našich nejlepších kustodech a fanoušcích. Klobouk dolů,“ vzkazuje.

Otázkou zůstává, jestli Jaroslav Vašíček v Chebu zůstane. V potaz přicházejí dvě možnosti. „Tou první je odchod zpátky do zahraničí, zkusit nějaké kempy převážně za mořem. K tomu mě vede nepříznivá situace kolem sportu v České republice v důsledku koronaviru,“ prozrazuje jednadvacetiletý forvard HC Stadion Cheb.

Druhá možnost? „To je zůstat v Chebu, kde bych se chtěl dál zlepšovat a růst, byl jsem zde velmi spokojen. Výhodou je, že i můj odchod do zahraničí by nějak extrémně nezasahoval do přípravy Stadionu pro příští sezónu, bylo by to pouze na několik týdnů. Ovšem rozhodne, jak už jsem zmiňoval, situace kolem sportu v České republice,“ hlásí na závěr.

8. TJ HC Řisuty 4 8:18 2

HC Kobra Praha

Radek Prošek

David Holub