So 19.9.2020 17:00

Muži A2
HC Příbram8

Chebské Waterloo

Hned v naší druhé sezoně po založení jsme se dostali do boje o dnešní druhou hokejovou ligu. K postupu do kvalifikace nám chyběl jediný gól. Vypjatý duel s Vlnapem Nejdek se v roce 1981 dostal na stránky Československého sportu.

Nakonec jsme prohráli 3:4, přitom nám stačila remíza k tomu abychom mohli hrát kvalifikaci o postup. Zápas byl ale pořádně vyhecovaný, uděleno bylo celkem 92 trestných minut. 26 na naší a 66 na hostující straně.

Přinášíme přepis únorového článku v plném znění:

HOKEJOVÉ WATERLOO
Domácí 26, hosté 66.

Chebský hokejový Stadion je mezi svými kolegy úplným nováčkem. Také hokejový oddíl místní tělovýchovné jenoty prodělává kojenecká léta. Hraje teprve druhou sezonu ve II. třídě krajského přeboru Západočeského kraje. Mnoho diváků do improvizovaných ochozů zatím nechodí, ale to, co viděli v neděli 3. února s Vlnou Nejdek o postup do kvalifikace, nemělo se sportem nic společného.

Hosté nastoupili značně sebevědomě, přesto, že byli před utkáním dva body za Chebskými. Již v první třetině se začalo na ledě pořádně jiskřit a na trestnou lavici putoval jeden hráč za druhým. Hráči si hleděli víc osobních soubojů než kotouče a rozhodčí si museli o přestávce mezi druhou a třetí třetinou pozvat do kabiny oba kapitány, aby se zápas vůbec dohrál. Domluva však nepomohla. V poslední dvacetiminutovce pokračovali hráči v hrubé hře, a tak si rozhodčí tři minuty před koncem znovu povolali kapitány a oznámili jim, že zápas ukončí. Na žádost zástupce kapitána hostí se zápas dohrál.

Zní to neuvěřitelně, ale za šedesát minut čistého času si hráči odseděli na trestné lavici plných 92 minut a to nepočítám jedno vyloučení do konce zápasu. Domcácí pobývali za katrem 26 minut, hosté 66! Co si pomyslet o výkonu nejdeckého Maschka, který nejprve za hrubost dostal pět minut, po chvíli za slovní projev k rozhodčím viděl desetiminutovou "panenku" a nakonec byl z hrací plochy vykázán do konce zápasu. "Příkladem" ostatním šli kapitáni. Domácí i hostující si odseděli dohromady trest v délce jedné třetiny.

Vlna Nejdek v Chebu zvítězila 4:3, ale nad celým utkáním se vznesl smutný stín - zápasu přihlížela družstva mladších a starších žáků, která hrála předzápas. Věřmě, že si ze starších vzorů nevzala příklad.