HC Kobra Praha

So 19.9.2020 17:00

HC Příbram8

Honza Strýček: Za párek v rohlíku budu v Chebu pokračovat

Dočkal se. Většinu mládežnické kariéry odehrál v sousedním Sokolově, kde pomohl v roce 2010 vrátit juniorům Baníku první ligu. V 18 letech si již v hornickém klubu vyzkoušel také druhou hokejovou ligu dospělých, v té odehrál za Sokolov 36 zápasů.

Poté se vrátil domů, do Chebu. Ve Stadionu to táhl osm let až k loňskému historickému postupu do druhé hokejové ligy. Kapitán modro-bílých Jan Strýček.

V chebské defenzivě odehrál všech šest utkání soutěže. „První tři zápasy jsme se hledali a potřebovali jsme si navyknout na nové spoluhráče a vyšší úroveň soutěže, ale pak jsme se rozjeli a vše začalo šlapat, jak má,“ líčí průběh sezony.

Jenže rozjetému Stadionu se do cesty postavilo zastavení ligy. „Bohužel, v moment, kdy se týmu začalo dařit, přišlo přerušení soutěže, která byla následně ukončena,“ pokračuje Jan Strýček.

Celkově měl z působení Stadionu dobrý pocit. „Jako nováček ligy jsme mohli všem dokázat, že tady nejsme jen do počtu, jak se o nás psalo před sezónou,“ připomíná.

Pravda. Stadion byl pasován do role jasného outsidera druhé ligy. „Tady s tím to chcete hrát?“ znělo často posměšně na adresu chebského celku. Jenže i s malým rozpočtem v klubu dokázali, že to jde. Zkušený a nekompromisní kouč Michal Jäger poskládal s vedením sice velmi mladý tým s málo zkušenostmi, ale z hráčů s velkým potenciálem a velkou chutí pracovat pro tým. Obětavost a tvrdá, poctivá práce slavily úspěch. Stadion Cheb se ve druhé lize rychle zabydlel.

Na co nejraději kapitán vzpomíná? „Samozřejmě na první vítězství a neskutečnou podporu našich fanoušků. V každém zápase se zvyšoval jejich počet a vytvářeli parádní atmosféru, za to jim patří velký dík,“ vzkazuje populární „Strejda“.

Jak byl sám spokojen se svým výkonem? „Samozřejmě stále je co zlepšovat, některé zápasy byly lepší a některé horší. Já osobně jsem spokojený se svým výkonem zřídkakdy, důležité je, aby tým vyhrával a já tomu byl co nejvíce nápomocen. Na to si nemůžu stěžovat, myslím, že máme dost zkušeného trenéra, aby věděl, jak má lajny postavit a koho v daný moment nasadit,“ poukazuje.

Za hlavní přednost Stadionu považuje týmové pojetí. „Myslím, že jsme neměli nějaké výrazné individuality, ale hráli jsme celkově jako tým a v tom byla naše největší síla,“ má jasno.

Zázemí pro chebského odchovance nebylo žádným překvapením, prostředí Stadionu samozřejmě dobře zná. „Vzhledem k finančním možnostem klubu bylo vše na perfektní úrovni. Vedení se nám snažilo dát ty nejlepší možné podmínky, které si mohlo dovolit,“ ví dobře.

Velké podpory, kterou se mohl Stadion pyšnit ze strany svých příznivců, si všimli i soupeři. „Fanoušci byli našim šestým hráčem,“ přitakává Jan Strýček.

Ten ale vypíchl ještě dvě osoby, které měly velký podíl na úspěších chebského celku. „Dovolil bych si speciálně poděkovat kustodům Péťovi a Pepčovi za to, jak se o nás celou sezónu starali. Myslím, že by nám je mohli závidět i ve vyšších soutěžích,“ hlásí.

Chebský kapitán hodlá i nadále zůstat přes velký tlak ze strany předních týmů naší země v mateřském klubu. „Nějaké nabídky z extraligy byly, ale preferoval jsem spíše zahraničí a tam se moc zajímavých nabídek nesešlo. Proto jsem se rozhodl, že pokud o mě bude zájem, tak budu v Chebu za párek v rohlíku pokračovat,“ říká na závěr v nadsázce obránce Stadionu Jan Strýček.

8. TJ HC Řisuty 4 8:18 2

HC Kobra Praha

Radek Prošek

David Holub