Muži A
HC Tábor

S lídrem jsme dvakrát vedli, na body jsme nakonec nedosáhli

K sobotnímu duelu přijel vedoucí Tábor

V sobotu dorazil na náš zimní stadion vedoucí Tábor. Ten přijel sice oslaben, ale přeci jen s hlavními hvězdami, mezi nimi nechyběli zkušení matadoři Endál s Matušíkem. A to se možná ukázalo jako rozhodující. My jsme měli poprvé k dispozici brankářskou výpomoc z extraligové Energie Karlovy Vary Adama Horáka, který se postavil do naší klece.

Hlavní sudí od začátku pozorně sledoval hru a nebál se vylučovat. Již ve 2. minutě se nám tam naskytla 1:32 minuty dlouhá dvojnásobná početní výhoda. Poté jsme dobře odehráli oslabení a v 7. minutě jsme hráli další přesilovku, kterou vybojoval dobrým pohybem Grigorij Romanov, a tu následně využil po asistenci Davida Trošky a Petra Kořána David Holub – 1:0.

Na začátku 11. minuty bylo ale srovnáno, když se poprvé prosadil hostující Matušík – 1:1.

Ve 12. minutě jsme udeřili podruhé. Grigorij Romanov našel parádně svým pasem na pravé straně Petra Kořána a výlet našich beků zakončil střelou o horní tyčku najetý Pavel Vápeník – 2:1!

Jenže hosté při hře 4 na 4 v 19. minutě znovu srovnali – to ukázal rychlé ruce na pětníku Prášek – 2:2. A 0,8 vteřiny před koncem první části potom veterán Endál zužitkoval v končící početní výhodě výzvu od Matušíka – 2:3.

Znovu tak byla k vidění gólově divoká úvodní dvacetiminutovka, a to mohl ještě skórovat domácí David Novotný, po jeho střele sice puk propadl mezi betony, ale hosté nakonec stačili uklidit kotouč do bezpečí. Proti hostujícímu Endálovi se potom vytáhl domácí gólman Horák.

Ve druhé třetině jsme měli několik příležitostí ke srovnání stavu, soupeře jsme dokázali zatlačit, připravit si šance, ale ta koncovka… David Novotný neměl v brejku díky drobnému faulu dostatek klidu k zakončení, Michal Fečo nestačil na prázdném brankovišti kotouč včas poslat do klece, Petr Kořán mířil v rychlé akci těsně mimo…. Velká škoda!

Fair play potom ukázal hostující Lukáš Endál, který rozhodčím přiznal domácí teč a zakázané uvolnění Stadionu se tak nekonalo.

Bohužel hned na začátku třetí třetiny jsme inkasovali počtvrté, když zkušení hosté po půl minutě znovu ukázali jak naložit s přesilovou hrou – 2:4.

Bojovali jsme dál. Ve 46. minutě vykřesal jikřičku naděje na zvrat Jarda Vašíček, který v početní výhodě po přihrávce Davida Trošky a Jana Strýčka snížil na rozdíl jedné branky, vyrovnat se nám ale již nepodařilo.

Fanouškům děkujem za celozápasový suport!

HC STADION CHEB - HC TÁBOR 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Holub (Kořán, Troška), 12. Vápeník (Stejskal, Romanov), 46. Vašíček (Strýček, Troška) – 11. Matušík (Hubata, Šulek), 19. Prášek (Kříž, Hubata), 20. Endál (Matušík, Hajič), 42. Matušík (Šulek, Seidl).

HC Stadion Cheb: Horák (Kašpar) – Kořán, Zavřel, Vápeník, Strýček (C), Stejskal (A) – Fečo, Vašíček, Troška, Hradecký, Novotný, Trapl, P. Šťastný, Holub, Romanov, Krutina, Hafijanič, Krejsa. Trenér: Jäger

Hockey Club Tábor: Dvořák (Vácha) – Hajič, Hubata, Kříž, Zíb, Čížek – Prášek (A), Matušík, Dančišin, Šulek, Zayml, Endál (A), Seidl (C), Chocholoušek, D. Šťastný. Trenér: Györi.

Rozhodčí: Jílek – Baxa, Tuháček. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0.