HC Klatovy
Muži A

V power play jsme snížili, vyrovnat se nepodařilo

Ve středu jsme zajížděli k utkání 18. kola na led Kobry Praha

Zápas na Kobře začal velkým tlakem domácích. Odolávat jsme dokázali do poloviny 4. minuty, potom zakončil povedenou akci Pražanů Zídek - 1:0.

Po inkasovaném gólu jsme se snažili o odpověď. Přesilovou hru v 7. minutě jsme nevyužili, ale v 10. minutě srovnal na 1:1 David Troška.

Jenže ve 13. minutě jsme už znovu prohrávali a dokonce o dvě branky, když Kobra během 24 vteřin hned dvakrát gólově udeřila. Nejprve se došoural kotouč do naší klece po střele Heldáka a než jsme se oklepali, tak zaúřadoval první útok domácích - 3:1.

Ve druhé dvacetiminutovce nejprve lapil Jakub Kašpar trestné střílení, ale ve 29. minutě již kapituloval při přesilovce Kobry z hole kapitána Břísky - 4:1. Naše snažení směrem dopředu korunoval ve 39. minutě, rovněž při početní výhodě, Adam Křemen - 4:2.

Plány na další korekci zbrzdilo vyloučení Michala Feča na konci prostřední části, který putoval ven rovnou na 4 minuty, když při forčekingu v útočné třetině trefil protihráče do obličeje. A po něm šel na trestnou lavici také Patrik Šťastný, ale téměř 6 minut oslabení jsme přestáli.

Rozřešení duelu přinesl až úplný závěr. V 56. minutě při naší přesilovce kouč Michal Jäger stáhl ze hry gólmana Jakub Kašpara a poslal do hry šestého hráče. A risk nám vyšel. V čase 57:25 dotlačil kouč za Sochůrka David Troška - 4:3.

A power play jsme zkusili ještě jednou. Tentokrát jsme ale úspěšní nebyli a 34 vteřin před sirénou jsme dostali pátý gól.

HC Kobra Praha - HC Stadion Cheb 5:3 (3:1, 1:1, 1:1).

Branky a nahrávky: 4. Zídek (Havrda), 13. Heldák (Knesl), 13. T. Šťastný (Šteiner, Bříška), 29. Bříška (Tondr, Ryzák), 60. T. Šťastný (Bříška, Šteiner) – 10. Troška (Holub, Vašíček), 39. Křemen (Kašpar), 58. Troška (Prošek, Novotný).

Rozhodčí: Veinfurter – Goltsch, Všetečka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 57.
Kobra: Sochůrek (Iljev) – Šteiner (A), Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Ženíšek, Duda, Janda – Tondr, T. Šťastný, Zídek, Heldák, Hrubý, Bříška (C), Novák, Havrda, Petrov, Petrák, Mucha, Janča.
Trenér: Šeba.
Stadion: Kašpar (Vecka) – Kořán, Zavřel, Vápeník, Strýček (C), Stejskal (A) – Hafijanič, Troška, Krutina, Fečo, Romanov, Prošek, Hradecký, Křemen, Novotný, Holub, P. Šťastný, Vašíček.
Trenér: Jäger.