So 26.2.2022

Muži A
HC Příbram

Historicky první porážka s Řisuty. Na ledě soupeře jsme zápas nezvládli

Oproti poslednímu vzájemnému zápasu v Chebu, který jsme vyhráli jednoznačně 5:0, nastoupily oba týmy v řádně pozměněných sestavách.

Úvod utkání nám hrubě nevyšel, již ve 2. minutě jsme inkasovali. Rychle se nám ale podařilo otočit skóre. V 7. minutě vyrovnal Honza Strýček a v 9. minutě vzal v přečíslení s Martinem Berčíkem zodpovědnsot na svou hůl Martin Trapl a poslal nás do vedení - 1:2. Vzápětí vybojoval přesilovou hru Jarda Vašíček, ale smolně odražený kotouč poslal do brejku domácího Havlůje a ten s přehledem šanci zužitkoval - 2:2. Místo našeho dvoubrankového vedení tak svítil remízový stav.

Aby toho nebylo málo, na konci 13. minuty se vrátil pro změnu odražený kotouč před naším brankovištěm zpět na hůl domácího Sýkory a ten tak mohl dokončit svůj průnik - 3:2. Naštěstí za 15 vteřin bylo srovnáno po střele Šimona Krutiny a domácí gólman Stahl přepustil své místo Pánkovi.

Varování z první třetiny jsme neslyšeli a na začátku druhé části jsme podcenili další situaci. Pika tak v pádu stačil přihrát do ideálního prostoru mezi kruhy Formánkovi a ten vrátil vedení na stranu Řisut - 4:3.

Srovnat na 4:4 se nám povedlo po čtyřech minutách, kdy v přesilové hře přetavil přihrávku Ondry Leštiny v gól bombou "z první" Radek Prošek. Branka nás povzbudila, naší lepší pasáž ale zakončila další nedůslednost v obraně a Kučera asistenci zpoza branky nasměřoval přesně pod víko - 5:4.

Za vytrvalého pozvzbuzování našich fanoušků jsme mohli již počtvrté v utkání vyrovnat, Martin Berčík ale po svém průniku zakončil blafák těsně mimo, Radek Prošek trefil tyčku, Davidovi Holubovi znemožnil zasunutí kotouče do prázdné klece brankář Pánek na poslední chvíli širokou části své hole!

Místo vyrovnání se opět konalo odskočení a to rovnou o dva góly, po našem oslabení totiž domácí, 63 vteřin před druhou sirénou, znovu gólově udeřili - 6:4. Před třetí třetinou ne úplně optimální stav.

A to ještě nebylo vše. Hned po začátku třetí části jsme namazali domácím na sedmý gól! - 7:4.

Tady už nebylo na co čekat. Útočná aktivita nám přinesla po gólech Honzy Strýčka a v 58. minutě Radka Proška snížení na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se nám ani s pomocí závěrečného tlaku při power play nepodařilo, puk sice poskakoval v brankovišti, ale do klece se nedostal. Poprvé jsme tak s celkem Řisut ztratili body.

HC ŘISUTY - HC STADION CHEB 7:6 (3:3, 3:1, 1:2).
Branky a nahrávky: 2. Náprstek (M. Kučera, J. Kučera), 10. Havlůj (Janeček), 13. Sýkora (Malovický), 23. Formánek (Pika), 32. M. Kučera (Náprstek, J. Kučera), 39. Patyk (Janeček, Houška), 42. Janeček (Formánek) – 7. Strýček (Holub, Berčík), 9. Trapl (Troška, Kašpar), 14. Krutina (Stejskal, Leština), 27. Prošek (Leština, Vašíček), 47. Strýček (Trapl, Holub), 58. Prošek (Vašíček, Trapl)
Řisuty: Stahl (14. Pánek) – Malovický, Zich, Pika, Matula (A), Houška, J. Kučera, Škutina – Sýkora, Patyk (C), Petráš – Havlůj, Janeček, Rendla – Náprstek, M. Kučera, Formánek (A) – Čermák, Výrut. Trenér: Jan Boháček.
Stadion: Kašpar – Kořán, Vápeník, Leština (A), Strýček (C), Stejskal (A) – Trapl, Holub, Rozhon, Prošek, Fečo, Berčík, Bubanec, Hafijanič, Krutina, Troška, Vašíček.. Trenér: Michal Jäger.
Rozhodčí: Pastier – Kučera, Thuma