St 19.1.2022 18:00

HC Kobra Praha4
Muži A1

Bojovali jsme do konce, na body jsme proti Příbrami nedosáhli

Čtvrtý duel proti Příbrami jsme začali dobře a hned ve 3. minutě jsme si dobrým pohybem vykoledovali přesilovou hru. Tu jsme ale nezužitkovali. Naopak jsme v 10. minutě při vlastním oslabení inkasovali, když hostující Rohlík ze záporného úhlu v rohu kluziště nahodil kotouč a ten zapadl do naší svatyně - 0:1.

Dvě minuty před koncem první třetiny srovnal Petr Rozhon, který předvedl slalom mezi protiháči a zamířil velmi přesně do horního růžku - 1:1! Následný nápor Příbrami jsme přestáli, ale do kabin jsme přesto odcházeli s jednobrankovým mankem. 40 vteřin před koncem prvního dějství se totiž prosadil na našem brankovišti příbramský Furch, kterému se vrátil odražený puk na hůl a stačil ho pohotově prostrčit mezi betony Horáka - 1:2. Podobný gól, kdy by si gólovou asitenci mohla přisat brusle našeho obránce, jsme dostali také v Řisutech.

V první třetině jsme si tedy znovu vybrali pořádný kopec smůly. Do druhé třetiny jsme tak vstoupili odhodláni se s nepřízní osudu porvat. Nejprve předvedl útočný výpad nový muž v naší obraně Tomáš Kulhánek, jeho finální přihrávku napálil Radek Prošek pouze do gólmana. Vzápětí vybídl Petr Rozhon ke skórování Jardu Vašíčka, ten zakončil bekhendový blafák mimo tyče. Následnou rozehrávku Příbrami ale stačil Petr Rozhon ještě zachytit a po nahození Petra Kořána tečoval kotouč ze vzduchu do příbramské klece Jarda Vašíček - 2:2!

Byli jsme při chuti, mohli jsme strhnout vedení na svou stranu. Radek Prošek v přečíslení dva na jednoho s Davidem Novotným přejel konečnou přihrávku, ta mu prošla mezi bruslemi.

A tak hokejový bůh trestal. Příbram se poté prosadila během necelých osmi minut hned čtyřikrát - 2:6. Přičemž Adam Horák po čtvrtém gólu hostí přepustil své místo Kubovi Kašparovi. Ze šlamastyky nás půl minuty před koncem druhé části vytáhl Petr Rozhon, který svým druhým gólem v utkání snížil na 3:6!

Začátek třetí třetiny nás ale čekalo oslabení a když jsme jedno ubránili, čekalo nás další. V tom ale ukázal své přednosti Radek Prošek, který ujel a snížil na 4:6!

Dál jsme bojovali o zvrat, ve 47. minutě ale Příbram znovu odskočila na rozdíl tří branek zásluhou Seniova - 4:7. A v 52. minutě to bylo již 4:8 po trefě Tlačila.

Jak velí jedno z našich klubových hesel, snažíme se hrát každý zápas bez ohledu na okolnosti až do konce. To byl i tento případ. Pracovali jsme dál. Šimon Krutina snížil v 54. minutě na 5:8 a ani po deváté brance v 59. minutě z hole Bečváře jsme to nezabalili a 14 vteřin před koncem ještě kontroval Radek Prošek. Konečný stav 6:9.

Poděkovat musíme nejen našim vytrvalým kotelníkům, ale všem fanouškům, kteří s námi drží i za nepříznivého stavu. Děkujeme!!! Budem makat dál. Musíme to zlomit! Ve středu jedeme do Klatov.

HC STADION CHEB - HC PŘÍBRAM 6:9 (1:2, 2:4, 3:3).

Branky a nahrávky: 19. Rozhon (Stejskal, Prošek), 23. Vašíček (Kořán), 40. Rozhon (Trapl), 45. Prošek (Trapl, Strýček), 54. Krutina, 60. Prošek (Stejskal) – 10. Rohlík (Tlačil, Jelínek), 20. Furch (Seniov, Pinkas), 27. Rohlík (Tlačil, Saňa), 31. Bečvář (Saňa, Havlín), 32. Chlouba (Pinkas, Seniov), 35. Panna (Josefus, Zdeněk), 47. Seniov (Hlaváček), 52. Tlačil (Bečvář, Saňa), 59. Bečvář (Saňa, Panna)

HC Stadion Cheb: Horák (31. Kašpar) – Troška, Kořán Kulhánek, Leština (A), Strýček (C), Stejskal (A) – Fečo, Bubanec, Rozhon, Prošek, Holub, Berčík, Votoupal, Trapl, Krutina, Novotný, Vašíček.

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Havlín, Jelínek, Hlaváček, Saňa, Zdeněk, Vinš – Pinkas, Tlačil, Panna (A), Bečvář, Josefus (C), Chlouba, Káník, Rohlík (A), Furch, Seniov.

Rozhodčí: Němec – Zimmermann, Charvát