Muži A
HC Příbram

Série porážek skončila. Vyhráli jsme v Klatovech!

S Kubou Kašparem v brance, s uzdravenými Pavlem Vápeníkem a Alexejem Vasiljevem, po delší době s Jakubem Krejsou a poprvé také s obráncem Vladislavem Pohankou v sestavě. Tak jsme ve středu nastoupili v Klatovech.

A stejně jako v posledních duelech jsme začali velmi dobře. Po 39 vteřinách jsme si vykoledovali přesilovou hru. Jenže stejně jako v posledních zápasech jsme ze své aktivity nic nevytěžili. Domácí postupně srovnali krok a dělali nám problémy. Ve 12. minutě nás ještě zachránila tyčka. Ve 14. minutě už byli Klatovští po akci na hranici ofsajdu z dorážky úspěšní - Kosnar 1:0.  Vyrovnat se nám v první dvacetiminutovce nepodařilo, největší šanci měl v 18. minutě Kuba Krejsa, ale minul v rychlé akci poloodkrytou branku. Aby toho nebylo málo, 31 vteřin před vypršením první části jsme inkasovali podruhé - Uhlík 2:0.

Ne úplně ideální stav. Nesklonili jsme ale hlavy a odměnou nám byl velký obrat ve druhé třetině.

Hned ve 22. minutě nabídku Tomáše Kulhánka z pravé strany zužitkoval na brankovišti Radek Prošek - 2:1. A ve 25. minutě šokoval klatovské příznivce vyrovnávací brankou David Holub - 2:2! Jakub Krejsa se svou střelou z mezikruží ještě neuspěl, ale potom domácí doslova "vybodoval" Petr Rozhon. Ten nám svým pohybem vybojoval v krátkém sledu tři přesilové hry, jednu potom "přidal" Radek Prošek.  V první početní výhodě jsme se dlouho nemohli usadit v útočním pásmu, domácí dvakrát dokázali vyhodit kotouč, ale ve 28. minutě přeci dopravil puk za Polívku David Novotný! 2:3!!

Soupeře jsme potom mohli dorazit, početní výhody, včetně 1 minutu a 33 vteřin dvojnásobné, jsme ale v gól nepřetavili. A tak domácí trestali a ve 36. minutě pro změnu z přesilovky dorovnali stav - Roubal 3:3.

Výborná partie pokračovala i ve třetí části. Tady jsme už v početní výhodě nehráli, naopak, jsme museli přestát tři přesilovky Klatov po tak nějak neviditelných faulech, kdy jsme museli hledat kdo že to půjde "ven".  Třetí oslabení jsme "obdrželi" v 59. minutě,  závěrečný domácí nápor jsme ale přestáli.

Na řadu tak přišlo prodloužení. Do toho jsme si přenesli ještě 32 vteřin oslabení ze základní hrací doby, to jsme ubránili. Při hře tři na tři tak mohl přijít náš rozhodující úder. Ten obstarala dvojice Tomáš Kulhánek a Radek Prošek. Druhý jmenovaný si se svým spoluhráčem narazil kotouč v přečíslení a poslal ho nekompromisně do klatovské klece! Radek Prošek - 3:4!

Po šesti porážkách jsme tak nejen bodovali, ale v Klatovech dokonce brali výhru. Ta je díky výhře Řisut nad Kobrou Praha dvojnásob důležitá.

V sobotu se doma postavíme vedoucímu Táboru, začínáme v 17 hodin.

SHC KLATOVY - HC STADION CHEB 3:4pp (2:0, 1:3, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Kosnar (Uhlík, Roubal), 20. Uhlík (Houdek, Kovářík), 36. Roubal (Roubal, Ženíšek) – 22. Prošek (Kulhánek, Stejskal), 25. Holub (Fečo, Krutina), 28. Novotný (Prošek, Stejskal), 62. Prošek (Kulhánek)

SHC Klatovy: Polívka (Pitel) – Houdek, Sysel, Vajner, Houfek, Kovářík, Walter – Kosnar, Tulačka, Uhlík (A), J. Roubal, Kolda, Eret, Kolář, Morawetz, D, Roubal (C), Ženíšek, J. Procházka.

HC Stadion Cheb: Kašpar (Pitoňák) – Troška, Strýček (C), Kořán, Vápeník, Stejskal (A), Vasiljev, Pohanka – Krutina, Kulhánek, Novotný, Vašíček, Prošek, Trapl, Krejsa, Rozhon, Fečo, Holub.