Hronov nás potrápil, ale 3 body jsou doma

pondělí 22. ledna 2024 / Lukáš Szolar

První zápas ve skupině poražených byl pro nás vítězný

HC Stadion Cheb chce zabojovat o postup do play-off a potřebují sbírat body. Před nimi je pouze Kobra Praha a Benátky nad Jizerou, ale Cheb na tyto postupové pozice ztrácel pouze 2 body, tudíž je vše otevřené. Doma v sobotu hostil Hronov, který už moč šancí na postup nemá, ale je to soupeř, který je nevyzpytatelný a vždy nás velmi potrápí. Začátek první třetiny byl jako z nějakého westernu, ale pěkně popořadě.

Domácí Cheb se už v čase 1:47 radoval z vedení. Jaroslav Vašíček hledal z poza brány hledal najíždějícího Šimona Krutinu, bohužel ale Krutina nezkrotil puk na hokejce a ten propadl až za něj, tam ale naštěstí pro Cheb stál dobře postavený Andrej Vlach, který na dvakrát překonal svižnou střelou zamrzlého Malychina. 1:0

To co se dělo pak, ale nikdo nečekal. Hronov ukázal jak umí být nebezpečný a na vyrovnání mu stačilo pouhých 11 sekund a o co hůř, na otočení zápasu o 4 vteřiny více. Nejprve v čase 1:58 Marat Murtazin překonal nenápadnou střelou mezi betony Kašpara a bylo vyrovnáno. 1:1 Další šok přišel 4 vteřiny po vhazování, které dokonce Čejka vyhrál, ale nedokázal kotouč posunout až k obráncům a tak si ho převzal Jindřich Plíšek a střelou z levé strany hřiště překonal Kašpara, který vůbec neměl čisté svědomí. Kašpar je ještě neoklepal z první branky a nesoustředěnost ho stála branku druhou. Hronov náhle vedl 1:2.

Cheb se ještě neoklepal z šoku, který zažil na začátku třetiny a v čase 4:10 přišla další rána do jejich strategie. Tentokrát se trefil Alexej Trandin. Rychlý protiútok Murtazina Chebský brankář zastavil, bohužel puk ale z pod jeho betonů vydoloval Lederer a nahrál mezi kruhy, kde už stál připraven vystřelit právě Trandin a dělovkou překonal Kašpara. 1:3

Pak se nám hra přelívala nahoru dolů a v čase 14:27 se Chebu podařilo snížit. Po přihrávce Skuhravého si puk převzal rychlonohý Petr Rozhon a svým klasickým navedením puku na střed hřiště a pak svižnou střelou překonal Hronovského brankáře. Cheb se tak radoval ze snížení stavu. 2:3 Takto nám skončila i první třetina.

Druhá třetina začala lépe pro Cheb, v čase 22:38 vyrovnal Šimon Krutina. Hronov měl pár sekund před touto brankou obrovskou šanci, kdy Vaňkovský neproměnil samostatný únik. Jak se říká, nedáš dostaneš a domácí po rychlém protiútoku vytvořili zmatek v obraně soupeře, čehož využil právě Krutina a střelou nad ležícím brankářem vyrovnal 3:3

Domácí Stadion opět nedokázal tento stav udržet dlouho a přesně o minutu později si Hronov opět bere vedení zpět. Parádní kombinaci po ose Barbusev - Murtazin - Pipitich zakončil do prázdné brány právě posledně jmenovaný Artom Popitich 3:4

Cheb má ale v týmu šikovného Petra Rozhona, který opět srovnal stav. Vojtěch Šik naskočil na led z trestné lavice a hned přihrávkou našel Rozhona, který upaloval na bránu Hronova, stínovaný jedním z obránců. Když se zdálo, že Rozhon zaváhal okamžik pro střelu, přibrzdil, obránce mu poodskočil a rozhon přesnou střelou švihem poslal puk do šibenice Malychinovi brány. 4:4 čas 34:15

V Čase 36:03 se poprvé v zápase Cheb radoval z vedení. Tentokrát rozradostnil čtyři stovky diváků Radek Prošek. Vojtěch Šik hledal před bránou stojícího Čejku, ale ten nedokázal zkrotit puk a propadl dobře číhajícímu Proškovi, který si kotouč převzal a překonal brankáře, který čekal spíše kličku od Čejky. 5:4 Tímto výsledkem nám skončila i druhá třetina.

V čase 46:08 Cheb odskakuje na dvou brankové vedení. Autorem branky je opět Radek Prošek. Prošek nenápadnou střelou bekhendem vystřelil na brankáře, který nemá úplně čisté svědomí, protože puk mu propadl nad betonem na bližší tyči. 6:4

Hronov ještě dokázal zdramatizovat utkání, když se mu podařilo snížit v čase 50:54. Branku vstřelil David Straka, který od vlastní střídačky z otočky poslal puk přímo na Kašpara, kterému ve výhledu clonil jeden z vlastních hráčů a nenápadné nahození bylo v bráně. 6:5

Konec zápasu už si Cheb dokázal pohlídat a Hronovu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Cheb tak poráží na domácím ledě Hronov výsledkem 6:5.