Kolaps ve Slaném, Řisuty nám uštědřily lekci

čtvrtek 25. ledna 2024 / Lukáš Szolar

Ze středních Čech jsme odjeli z prázdnou

Chebský tým nabuzený výhrou proti Hronovu zajížděl na led posledního celku tabulky HC Řisuty. Hráči i realizační tým věděli, že to nebude lehký zápas, protože tým Řisut nás vždy trápí. Tentokrát tomu nebylo jinak a o co hůř, Cheb nevstřelil v tomto utkání ani jednu branku.

První třetina začala pozvolna a Cheb začal i zatápět obraně domácích. První kaňka pro Cheb přišla v deváté minutě zápasu, kdy byla potrestána hráčská lavice za příliš mnoho hráčů na ledě. Řisuty tak měli možnost hrát přesilovou hru a tu využily přesně po minutě. Puk se dostal na střed hřiště k Sýkorovi, který měl volný prostor vystřelit na Kašpara, naznačil střelu a přihrávkou našel Zdeňka Petráše, který zakončoval do prázdné branky, protože Kašpar byl povyjetý a připraven na střelu od Sýkory. 1:0

Poté měl výhodu hrát přesilovou hru i Cheb, kterou i když přes tlak nevyužili. Domácí tým je za to zákonitě dokázal potrestat a přidal na své konto druhou branku. V čase 16:23 se trefil Ondřej Sýkora, který dostal přihrávku za obranu a jel sám na Kašpara. Střelou pod vyrážečku rozradostnil domácí publikum a Řisuty vedly 2:0

Na konci první třetiny to ještě trochu jiskřilo, ale výsledek už zůstal stejný. Druhá třetina začala opět náporem Chebu, dokonce mohlo být sníženo, ale Čejkovi k úspěšnému zásahu stála v cestě tyč domácí brány. V čase 26:13 to byl opět domácí tým, který přidal další branku. Opět využit samostatný únik, tentokrát Juja Okegawa, který našel skulinku mezi Kašparovýma betonama. 3:0

Cheb se snažil co mohl, ale žádná šance neskončila úspěchem a byly to opět Řisuty, kteří přidali už čtvrtou branku do sítě Chebsého týmu. Psal se čas 36:28 a puk po skrumáži před bránou se odrazil na střed útočného pásma ke Zdeňku Petrášovi a ten prudkou střelou pod horní tyč nedal Kašparovi šanci. 4:0

Ve druhé třetině domácí vstřelili stejný počet branek jako v třetině první a tak se šlo do šatny za stavu 4:0

Cheb měl 20 minut na to, s výsledkem něco udělat, ale už v čase 41:49 bylo defakto rozhodnuto, Řisuty opět střílejí branku. V čase 41:49 se prosadil Ondřej Sýkora, který využil rychlého najetí do útočného pásma Petráše, který mu pak jen předal puk a Sýkora rychlou střelou překonal už v bráně střídajícího Koláře. 5:0

Cheb musel přečkat i hru 5 na 3 skoro celé dvě minuty, tu dokázali ale ubránit. Když už se zdálo, že zápas se dohraje bez změny výsledku, tak v čase 57:02 se dnes naposledy Řisuty prosadily. Na konečných 6:0 se trefil Petr Janeček, ke kterému se odrazil kotouč a ten bez váhání vystřelil a překonal Koláře po druhé. 6:0

V posledním zápase HC Stadion Cheb utrpěl nechtěnou porážku, která zkomplikovala jejich cestu za postupem do play off. Nicméně, i přes tuto neúspěšnou chvíli, týmu zbývá ještě dostatek zápasů, aby se odrazil a bojoval o své cíle. Porážka nám ukázala, že v boji o postup se nesetkáme jen s lehkými soupeři. Musíme se připravit na tvrdé zápasy a odolat nátlaku soupeřů. Tým má silnou vůli a oddanost, která nám pomůže překonat tuto překážku. Nyní je čas se soustředit na další zápasy a pracovat na zlepšení našeho výkonu. Každý hráč musí přispět svým dílem a společně se opět postavit na nohy. Věříme, že se nám podaří získat dostatek bodů pro postup do play off. Nechť nás tato porážka motivuje a posiluje naši determinaci. Společně budeme bojovat a ukážeme, že jsme schopni překonat jakoukoli překážku na cestě za našimi cíli.

Držíme palce týmu HC Stadion Cheb a věříme, že se brzy vrátíme na vítěznou cestu!