Velmi důležitá výhra v Benátkách

pátek 26. ledna 2024 / Lukáš Szolar

Tabulka se nám srovnala, Cheb se dotáhnul na postupová místa

Natradičně už v pátek zajížděl Cheb ke svému zápasu na led do Benátek nad Jizerou. Benátky měli 39 bodů a v případě výhry by se odtrhly od svých následovatelů. Jenže se jim do cesty postavil Cheb. Zápas začal 30 minut po 18 hodině a domácí fanoušci mohli vidět hned v úvodu utkání samostatný únik domácího Jankovského, který se řítil na Koláře, jenže obrana Chebu ho stihla dostihnout a eliminovat jeho pokus a tak střela mířila vedle brány. Poté se hrál vyrovnaný hokej bez vážnější šance, jenže toto platilo pouze do času 6:50 a prosadil se Cheb. Radek Prošek se jako tygr rval v rohu kluziště o odvedl černou práci, nakonec se k němu puk znovu vrátil od Tótha a Prošek z poza brány skvěle našel přihrávkou Michaela Čejku v kruhu pro vhazování, Čejka se s tím nemazal a prostřelil Brázdila nad beton a pod vyrážku. 0:1

Poté se dalších šest minut nic nedělo, až na vyloučení na obou stranách. Pak ale přišel čas 12:02 a Cheb se radoval po druhé. Svůj druhý bod v zápase si připsal Radek Prošek. Nooa Innanmna chytře vystřelil těsně vedle brány, tak aby se puk odrazil od zadního mantinelu. Jeho úmysl se sešel s úspěchem, protože z druhé strany brány opět číhal dobře postavený Prošek a překonal překvapeného Brázdila, který se nestihl dostatečně rychle přesunout k tyči. 0:2

V první třetině jsme už branku neviděli. Zápas nám trochu jiskřil a domácí měli 2 velké šance snížit stav. Když už Kolář byl překonán, tak gólovou radost pro Benátky překazila tyč. Po první třetině 0:2

Druhá třetina začala opět v rychlém tempu, nejdřív měl velkou šanci skórovat domácí Zumr, ale po jeho rychlé kličce nezvedl puk nad Kolářův beton. Pak se mohl prosadil Chebský Václav Skuhravý, po jeho dělovce zazvonila na Benátském stadionu tyč. Cheb byl v čase 21:43 potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě a odměnou za jejich ubráněnou přesilovku soupeře bylo po návratu Klímy vstřelená branka. Čas 23:50 a Cheb se raduje v Benátkách už po třetí. Prosazuje se právě Rudolf Klíma, na kterého domácí hráči úplně zapomněli, po vyjetí na led z trestné lavice se k němu dostal puk od Marka Švece a Klíma jel sám na brankáře. V tváří tvář brankáři byl Klíma úspěšný, po zamíchání pukem zamířil přesně nad jeho beton. 0:3

Cheb minutu po vstřelené brance měl další možnost navýšit náskok, protože Milan Antoš si šel sednout na trestnou lavici za podrážení. Skóre se nám změnilo, ale v čase 25:05 to byly právě Benátky, které snížily stav ve vlastním oslabení. Lukáš Kučera se dostal do přečíslení 2 na 1 a vzal odpovědnost na sebe, spoluhráče nehledal a střelou nad Kolářovu vyrážečku ho překonal. 1:3

V zápase už nám žádná další branka nepadla. Domácí tým měl šance snížit, ale vždy vše skončilo u Koláře a nebo u skvěle bránících hráčů. Domácí tým ještě na konci utkání zkoušel hru bez Brankáře, ale marně. Branku naopak mohl vstřelit Čejka, jenže prázdnou bránu dobře bránil Mašek a puk dál nepustil. Cheb zapsal velmi důležité vítězství, protože nepustil Benátky do výraznějšího náskoku a naopak se dotáhnul jak právě na Benátky, tak na Kobru Praha. Tabulka o dvě postupové pozice je momentálně velmi vyrovnaná a Cheb je součástí tohoto dramatu, což těší všechny příznivce Chebského hokeje. Ve středu Cheb čeká domácí utkání proti týmu IHC Králové Písek, kteří mají momentálně formu jako hrom. Proto nabádáme fanoušky, aby přišli podpořit naše hráče a udělali opět skvělou atmosféru, tak jak to umí. 31.1.2024 od 18:00 se na vás těšíme na domácím stadionu.