Bodový výpadek v Hronově, komplikace o postup do play-off

neděle 11. února 2024 / Lukáš Szolar

Ztrácíme 5 bodů na KOBRU

V sobotu zajížděl HC Stadion Cheb na led do Hronova, kde musel bodovat na plno, pokud se chtěl udržet v čele tabulky v bojích o postup do Play-Off. Jenže v Hronově byla pro Cheb první třetina jako z hororového filmu, protože po zhruba deseti minutách už Cheb prohrával o 3 branky. Postupně se za domácí tým trefil Plíšek, následoval ho Hynek a pak ještě Hájek. Cheb dokázal pouze snížit v čase 18:20, kdy se trefil Jakub Vogel, na konci první třetiny snižuje na rozdíl dvou branek! Jako první se do úniku dostal Klíma, nicméně s obráncem nalepeným na zádech musel zakončovat bekhendem. Jeho pokus však gólman vyrazil jen před sebe, čehož využil právě Vogel. 3:1

Bohužel pro Cheb druhá třetina opět nezačala dobře a svoji druhou branku v zápase vstřelil Jindřich Plíšek a opět vrátil Hronovu tříbrankové vedení. To v čase 32:49 opět snížil za Cheb tentokrát Ferdinand Tóth, který využil skvělou individuální akci svého spoluhráče Čejky, který se s pukem dostal až před branku soupeře a dokázal navíc Tóthovi přihrát do šance, ze které nešlo minout, 4:2

Takto skončila i druhá třetina a Cheb měl 20 minut na to, aby z výsledkem něco udělal, ale bohužel opět je zklamal začátek třetiny a 4 minuty po začátku Hronov přidává pátou branku, jejíž autorem byl Jan Lederer. Cheb opět prohrával o tři branky a nikdo v tu chvílí nevěřil, že by se mohl stát ještě nějaký zázrak, ale hokej je krásná hra v tom, že během pár minut může být vše jinak a Cheb během dvou minut byl náhle na dostřel. 14 sekund po inkasované brance snížil Michael Čejka, který přijel před bránu z druhé vlny a našel si poskakující puk, který dokázal uklidit za záda brankáře, a v čase 46:13 bylo na Chebské střídačce ještě veseleji, protože se trefil David Novotný. Petr Kořán vlítnul po levé straně hřiště až před bránu a tam se puk odrazil právě před Novotného, který už pouze doklepnul puk do prázdné brány a náhle to bylo pouze o jednu branku a ještě dostatek času minimálně vyrovnat. 4:5

Bohužel vyrovnání se nekonalo, ale Hronov opět navýšil svůj náskok, protože v čase 57:37 se trefil Matěj Hájek. Cheb poté ještě zkusil hru bez brankáře, která ale bohužel znamenala další branku v její sítí na konečných 7:4.

Cheb si touto prohrou zkomplikoval postup do play-off, ale stále není konec a ve hře je ještě 15 bodů a před námi sobotní utkání s Benátky, kteří jsou v tabulce před námi.