Od krasobruslení k hokeji, ve Stadionu máme i trenérky. Seznamte se: Verča a Caroline

neděle 23. dubna 2023 / Redakce

S prvními krůčky našich nejmenších pomáhají také dvě trenérky, které mají aktuálně v kapse hokejovou licenci C + mládež, Veronika Maydlová a Schiffmannová.

"Já jsem se k trénování dětí dostala přes bratra, který hrál několik let za HC Stadion Cheb a otce, který dělá vedoucího mužstva a kustoda u A - týmu. Takže mě na chebském stadionu trenéři znali. Poprvé jsme o trénování dětí mluvili na konferenci Karlovarského hokeje, kde mě Josef Krutina oslovil, abych dělala asistentku. David Speierl, Míra Marek a Josef Krutina mi potom nabídli trénování dětí," vysvětluje Veronika Maydlová, jak se dostala na trochu neobvyklou pozici.

Verča se navíc o možnosti koučování zmínila Caroline Schiffmannové a rázem jsme měli pomocnice dvě. Na ledě "naše holky" uvidíte s malými hokejisty a hokejistkami třikrát týdně. "Trénink je veden formou hry, jelikož se jedná hlavně o školkové děti. Trénování dětí mě baví, je to zábava a určitý typ relaxu po práci, kdy člověk mezi dětmi přijde na jiné myšlenky. Samozřejmě se najdou dny, kdy to tak není," říká Caroline Schiffmannová.

A stejně to má i Veronika Maydlová. "Opravdu mě to baví. Ráda pracuji s dětmi. Vždy vám dodají energii, i když je to občas náročné. I já se občas na tréninku s dětmi "vyblbnu"," doplňuje.

Dobrá zpráva nakonec? Obě trenérky mají v plánu s pomocí ve Stadionu pokračovat i další sezonu. Děkujeme.

Veronika Maydlová (na snímku vlevo) - pochází z Chebu, z hokejové rodiny. V pěti letech začala s krasobruslením. V 9 letech přešla z krasobruslení na atletiku, kterou dělala do 20 let. Účastnice Olympiády dětí a mládeže, na chebské zlaté dráze s mimochodem "střihla" 300 metrů překážek vedle reprezentantky Zuzany Hejnové.

Caroline Schiffmannová - narodila se v Chebu, ale dětství prožila v Německu. V pěti letech se začala věnovat krasobruslení, v devíti letech se přesunula k atletice. V 16 letech se ke krasobruslení vrátila a dodnes se mu na chebském zimním stadionu věnuje.